کدخبر:0850/20230719

28 تیر 1402

اجرای آزمایشی طرح پایش سلامت کارکنان وزارت علوم در دانشگاه صنعتی اصفهان
در راستای این طرح 100 نفر از کارکنان دانشگاه صنعتی اصفهان در طرح جامع پایش سلامت، جسم و روان و بررسی اختلالات اسکلتی شرکت کردند. قرار است، این طرح که به پیشنهاد دانشگاه صنعتی اصفهان برای اولین بار در کشور اجرا می شود، در سایر دانشگاه ها نیز به اجرا گذاشته شود . دکتر سیدحمیدرضا غریب‌زاده مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی اصفهان با اعلام این خبر گفت: مرکز بهداشت دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یکی از مراکز برتر کشور، این طرح را به معاون سلامت وزارت عتف ارائه کرد و با موافقت اولیه به صورت آزمایشی در دانشگاه صنعتی اصفهان اجرا شد.
 وی افزود: پس از ابلاغ وزارت علوم، بخش پایش سلامت روان و جسمانی نیز به پیشنهاد اولیه افزوده شد و با دعوت از 100 نفر از کارکنان دانشگاه از گروه های مختلف سنی و جنسی، به صورت تصادفی، فرایند اجرای طرح آغاز شد.
دکتر غریب زاده افزود: در این طرح کلیه آزمایشات سلامتی، شامل اندازه گیری شاخص توده بدنی و فشار خون ، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، اسپیرومتری، نوار قلب، آزمایشات چکاپ و معاینات کامل پزشکی به عمل می آید و برای شرکت کنندگان پرونده پزشکی تشکیل می گردد.
مدیر مرکز بهداشت دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه با همکاری مرکز مشاوره و مرکز تربیت بدنی دانشگاه، مشاوره روان و معاینات جسمانی برای حرکات اصلاحی نیز انجام می شود.
گفتنی است نتایج اولیه همراه با برآوردهای مالی این طرح پس از پایان دوره، به معاونت سلامت وزارت عتف ارایه می شود تا در صورت تصویب برای تمام دانشگاهیان کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

سایر تصاویر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.