کدخبر:1527/20180425

5 ارديبهشت 1397

با حضور متخصصان و کارشناسان:
نخستین کنفرانس منطقه‌ای مخابرات نوری بی سیم غرب آسیا در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد
نخستین کنفرانس منطقه‌ای مخابرات نوری بی سیم غرب آسیا، صبح امروز با حضور متخصصان، کارشناسان، اعضای هیأت علمی و دانشجویان در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این کنفرانس، با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سال تأسیس این دانشگاه، پشت سر گذاشتن چهل سال پرافتخار و پرتلاش را مایه افتخار جامعه علمی عنوان کرد و گفت: دانشگاه صنعتی اصفهان در سال‌های ابتدایی در حوزه آموزش بسیار خوب پایه‌گذاری شده و امروز فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در داخل یا خارج از کشور زبانزد هستند.

دکتر سید محمود مدرس هاشمی با تأکید بر این که دانشگاه صنعتی اصفهان به سرعت وارد مراحل پژوهشی و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی شد، افزود: امروز شاهد چاپ سرانه مقالات بیش از 3 مقاله به ازای هر عضو هیئت علمی در سال هستیم که یکی از افتخارات این دانشگاه محسوب می‌شود.

وی، ارجاعات به مقالات دانشگاه صنعتی اصفهان در کشور را کم‌نظیر دانست و با بیان این که تاکنون بیش از 2300 طرح صنعتی در ارتباط با صنعت در این دانشگاه اجرا شده است، تصریح کرد: همه اینها باعث شده تا دانشگاه صنعتی اصفهان در رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی جایگاه بسیار خوبی داشته باشد.

مدرس هاشمی با تأکید بر این که بین المللی شدن یکی از مهم‌ترین اهداف کلی طرح راهبردی دانشگاه در افق 1404 در نظر گرفته شده است، افزود: اقداماتی همچون برگزاری نخستین کنفرانس منطقه‌ای مخابرات نوری بیسیم غرب آسیا، در جهت ایجاد ارتباط بین‌المللی با متخصصان و دانشمندان سراسر دنیا و دانشگاه‌ها شکل گرفته و از این اقدامات در دانشگاه‌ حمایت کرده و استقبال می‌نماییم.

دبیر کنفرانس منطقه‌ای مخابرات نوری بیسیم نیز در حاشیه این رویداد، اهداف اصلی برگزاری این کنفرانس را، گسترش و توسعه همکاری و ارتباط مناسب با متخصصان و دانشمندان این حوزه عنوان کرد و گفت: در این رویداد، متخصصانی از کشورهای ایران، فنلاند، انگلیس، جمهوری چک، پرتغال، شیلی، فرانسه و صربستان به ارایه مقالات خود خواهند پرداخت.

دکتراصغر غلامی، با اشاره به دریافت چهل مقاله بین المللی، افزود: پس از بررسی‌های لازم 32 مقاله مورد پذیرش قرارگرفت که 14مقاله از کشور ایران و 17 مقاله نیز از خارج از کشور به‌صورت سخنرانی‌های شفاهی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های مناسب علمی و تحقیقاتی مخابرات نوری بی‌سیم در دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، تهران، صنعتی امیرکبیر، شهید بهشتی، شهید رجایی، گیلان و تربیت مدرس؛ بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته موفق شدیم میزبان نخستین کنفرانس منطقه‌ای مخابرات نوری بیسیم در سطح غرب آسیا، در دانشگاه صنعتی اصفهان باشیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به استقبال متخصصان وکارشناسان این عرصه از نخستین کنفرانس منطقه‌ای مخابرات نوری بی سیم، ابراز امیدواری کرد: برگزاری این برنامه کنفرانس منجر به توسعه ارتباط مؤثر علمی با دیگر دانشمندان و متخصصان گردد.

گفتنی است: نخستین کنفرانس منطقه‌ای مخابرات نوری بی سیم غرب آسیا، صبح امروز به همت دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

امتیاز شما به این خبر

5
Average: 5 (1 vote)

Filtered HTML

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.

field_vote

5/5