کدخبر:1718/13991116

16 بهمن 1399

افتتاح خط تولید ایرانی تمام اتوماتیک تولید ماسک های N95 در دانشگاه صنعتی اصفهان + گزارش تلويزيوني
با تلاش پژوهشگران و فناوران دانشگاه صنعتی اصفهان و با حمایت شرکت فولاد مبارکه اصفهان، خط پیشرفته تمام اتوماتیک تولید ماسک‌های 95N طراحی، ساخت و پیش از ظهر امروز پنج شنبه 16 بهمن ماه به بهره برداری رسید.

این خط تولید برای نخستین بار به صورت کاملاً مکانیزه و تمام اتوماتیک و باتلاش شش ماهه فن‌آوران دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته‌های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و مهندسی صنایع طراحی و ساخته شده است.

دکتر علیرضا فدایی مجری این پروژه با بیان این که تولید ماسک با لایه‌ای از پوشش نانو یکی از ویژگی‌های مهم این دستگاه است، افزود: دستگاه الکتروریسی نانوالیاف كه در دانشگاه صنعتی اصفهان طراحی و ساخته شده این امکان را فراهم می‌کند که یک لایه با پوشش نانو بین ماسك اضافه شود و در نتيجه شاهد یک ماسک با کیفیتی بهتر از 95N باشيم و نتایج تست‌های استاندارد نشان دهنده این موضوع است.

وی ادامه داد: دستگاه تمام اتوماتیک تولید ماسک های N95 شامل بیش از دو هزار قطعه، از 10 بخش مختلف از جمله مکانیزم‌های رول باز كن، دوخت اوليه، انباره، دوخت گوشواره، دوخت سوپاپ، قالب سوپاپ زني، ايستگاه تنظيم، روبيني زني، دوخت و برش نهايي، دوخت زيرچانه، جمع آوري ضايعات و بسته بندي اتوماتیک بدون دخالت دست و كاملاً بهداشتي تشكيل شده است.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: بخشی ازفناوری های به کارگیری شده در این دستگاه از مجموعه های داخلی کشور بوده اما کلیه مراحل طراحی، ساخت قطعات و مکانیزم‌ها در دانشگاه صنعتی اصفهان انجام شده است.

فدایی با بیان این که دانش فنی این دستگاه پیشرفته تدوین شده است، اضافه کرد: درصورتی که هرگونه مشکلی در فرآیندهای این دستگاه به وجود آید، به راحتی تعمير می‌شود و نیازی به واردات قطعات و مکانیزم‌های آن نخواهیم داشت.

وی با اشاره به امکان تنظیم قابلیت‌های مختلف این دستگاه شامل سرعت و میزان تولید، افزود: امکان تغییر پارامترها از طريق فينگرتاچ، كار با این دستگاه‌ پیشرفته را بسیار ساده نموده است.

فدایی اضافه کرد: با ساخت این دستگاه ضمن ایجاد امکان تولید روزانه بیش از 25 هزار ماسک‌ شش لایه و هفت لایه بیمارستانی در دانشگاه صنعتی اصفهان، زمینه برای تولید انبوه و صادرات این فناوری فراهم شده است.

گفتنی است: فناوری دستگاه پیشرفته تمام اتوماتيك تولید ماسك N95 با حمايت شرکت فولاد مباركه اصفهان وتلاش محققان دانشگاه صنعتی اصفهان طراحی، تولید و به مرحله بهره برداری رسید.

گزارش تلويزيوني

گزارش تصویری

خبر مرتبط: نشست مشترک هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان با مدیران ارشد فولاد مبارکه اصفهان برگزار شد

 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.