کدخبر:1649/13991116

16 بهمن 1399

نشست مشترک هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان با مدیران ارشد فولاد مبارکه اصفهان برگزار شد + گزارش تصویری
نشست مشترک هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان با مدیرعامل و مدیران ارشد فولاد مبارکه اصفهان پیش از ظهر امروز 5شنبه 16 بهمن ماه برگزار شد و در پایان خط تولید تمام اتوماتیک ایرانی تولید ماسک های N95 مورد بهره برداری قرار گرفت.

در نشست هم انديشي هیئت رئیسه و مدیران دانشگاه صنعتی اصفهان با مدیران ارشد فولاد مباركه اصفهان كه به منظور بررسي راهكارهاي توسعه همكاري مشترک برگزار شد، رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان از مأموريت این دانشگاه با عنوان "فكر نو" نام برد وگفت: اين نام برگرفته از توجه دانشگاه به كيفيت بخشي فعاليت ها، روابط بين الملل و نوآوري است.

دكتر سيد مهدي ابطحی مرجعيت علمي كشور در مراكز معتبر علمي دنيا همچون سرن و سزامي را از دستاوردهاي بين المللي دانشگاه صنتي اصفهان برشمرد و افزود:124 ميليارد تومان قرارداد با صنعت در 118 طرح كلان و كاربردي، جايگاه دانشگاه صنعتي اصفهان در ارتباط با فناوري هاي روز را نشان مي دهد.

وی به فعاليت نوآورانه با همكاري همراه اول در حوزه فناوري هاي انفورماتيك اشاره كرد و افزود: در شرايط كرونايي اين شركت رويشي دانش بنيان توانسته است، به موفقيت هاي درخشاني در حوزه فناوري ارتباطات دست يابد.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با بيان اين كه تكنولوژي هاي سختي به دانشگاه واگذار مي شود تصريح كرد: قراردادهاي كلان نفتي دانشگاه صنعتي اصفهان در ميدان نفتي مارون و هيدروكركينگ نفت از طرح هايي است كه دانشگاه در ارتباط با صنعت نفت به عهده گرفته است.

ابطحی، یکی از خطيرترين مسائل فناورانه كشور را ساخت رادارهاي هواپيماهاي مسافربري دانست و تصریح کرد: دانشگاه صنعتي اصفهان تنها مرجع فني ومهندسي ساخت رادارهاي هواپيماي مسافربري براي شركت هواپيمايي ايران وفرودگاه مهرآباد است.

رئيس دانشگاه صنتي اصفهان توجه به تربيت نيروي انساني كارآمد براي صنعت را مورد توجه قرار داد و افزود: دانشگاه صنعتي اصفهان سومين دانشگاه برتر كشور در رتبه بندي ISC شناخته شده است و با توجه به اهميت كيفيت بخشي دانشگاه ها از سوي وزارت علوم، از سال 1400 برنامه ريزي آموزش و پژوهش به خود دانشگاه ها واگذار مي شود و بدين ترتيب دانشگاه تعيين مي كند در مقاطع مختلف چه تعداد دانشجو جذب كند و اين مهم با همكاري نزديك با صنعت تحقق مي يابد.

اميدواريم سال آينده شاهد يك جشن از همکاری‌های گسترده میان شرکت فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی اصفهان باشيم

مديرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان نیز در این نشست با بيان اين كه در شرايط تحریم‌های اقتصادی كشور مجموعه فولاد مبارکه چندین بار تحریم شده است گفت: براي عبور از تحريم و رشد و توسعه مناسب ملزم هستیم با استفاده از اين ظرفيت خود را به جامعه علمی کشور متصل كنيم.

حمیدرضا عظیمیان افزود: ارتباطات، قراردادها و هماهنگی‌های بسیار مناسبی میان مجموعه شرکت فولاد مبارکه، دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان وجود دارد و اين موضوع بهترين ره آوردي است که از ارتباط با مجموعه پر افتخار و پرسابقه دانشگاه صنعتی اصفهان برای ما حاصل شده است.

وی ادامه داد: اين شرکت برای حفظ سهم 50 درصدي خود در بازار فولاد كشور و ارائه محصولات با تکنولوژی و علم روز دنیا، خود را ملزم به تجهيز به نسل چهارم تکنولوژی مي داند.

مديرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بيان اين كه کشور ما و بخصوص فولاد مبارکه از تولید فولاد دنیا عقب نیست تأكيد كرد: ما در تنوع محصولات یک مقدار عقب‌افتاده‌ايم و برای این که بتوانیم این عقب‌افتادگی را جبران كنيم ملزم هستیم با مراکز علمی و دانشگاهی کشور ارتباط نزدیک و کاملي داشته باشیم.

عظيميان، قرارداد ساخت دستگاه فناورانه توليد ماسك با دانشگاه صنعتي اصفهان را بر اساس مسئولیت اجتماعی اين شركت دانست و تصریح کرد: بر اساس رسالت ما در کمک به جامعه مطلقاً سود و توجیه اقتصادی در اين ايام كرونا مطرح نبوده است.

وي فعاليت کارخانه تولید ماسك در دانشگاه صنعتی اصفهان با ظرفیت تولید بسیار مناسب از جنبه هاي دانش‌بنیان و فعالیت خيرخواهانه اجتماعی، در این ایام برشمرد و گفت: اميدواريم در سال آينده شاهد يك جشن از همکاری‌های گسترده میان شرکت فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی اصفهان باشيم.

در پایان این نشست خط تولید ایرانی تمام اتوماتیک تولید ماسک های N95 که با تلاش محققان و فناوران دانشگاه صنعتی اصفهان و حمایت ویژه شرکت فولاد مبارکه اصفهان طراحی و ساخته شده است به بهره برداری رسید.

گزارش تصویری

خبر مرتبط: افتتاح خط تولید ایرانی تمام اتوماتیک تولید ماسک های N95 در دانشگاه صنعتی اصفهان

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.