کدخبر:1820/13990903

3 آذر 1399

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان:
نتایج نهایی پروژه منشأیابی و سهم بندی ذرات معلق هوای اصفهان، قریب به 9ماه قبل به شهرداری اصفهان ارائه شده است
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان و مجری پروژه منشأیابی و سهم بندی ذرات معلق هوای شهر اصفهان با ابراز تأسف از اظهارات اخیر رئیس شورای شهر اصفهان، از ارائه نتایج نهایی این پروژه به شهرداری اصفهان در اسفند ماه 1398 و تایید و اتمام آن در نیمه مردادماه سال جاری خبر داد.

دکتر محسن سلیمانی، با اظهار تأسف از ادعاها و عبارات ناشایست طرح شده توسط رئیس شورای شهر اصفهان در نشست روز گذشته این شورا درخصوص مراکز علمی و پژوهشی برتر استان و هزینه کرد شهرداری اصفهان برای طرح های پژوهشی، گفت: نتایج نهایی پروژه منشأیابی و سهم بندی ذرات معلق هوای اصفهان اسفندماه سال گذشته به شهرداری ارائه شده و این طرح 15 مردادماه سال جاری به اتمام رسیده است.

وی افزود: معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان به عنوان کارفرمای این پروژه پس از گذشت زمان مذکور، در تاریخ یکم آبان ماه سال جاری، با ارسال نامه اتمام قرارداد به دانشگاه صنعتی اصفهان ضمن قدردانی از انجام این طرح، خاتمه این پروژه را اعلام نموده است.

مجری پروژه "منشأیابی و سهم بندی ذرات معلق هوا و اولویت بندی کانون های مولد آن در شهر اصفهان"، اداره کل حفاظت محیط زیست استان، معاونت حمل و نقل و ترافیک، معاونت خدمات شهری و معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان را چهار سازمان ناظر بر این طرح اعلام کرد و ادامه داد: گزارش نهایی این طرح پژوهشی 600 صفحه ای، به تأیید ناظران علمی پروژه و امضای مسئولین چهار سازمان یاد شده رسیده است.

سلیمانی با تأکید بر ضرورت آگاهی مردم از نتایج مطالعات و پژوهش های صورت گرفته در این طرح به عنوان یکی از پروژه های مهم و منحصر به فرد آلودگی هوا در سطح استان و کشور، به مسئولان و مدیران شهری اصفهان توصیه کرد تا با بهره گیری از نتایج این طرح برای کنترل وکاهش آلودگی هوای کلان شهر اصفهان برنامه ریزی نمایند.

دانشیار دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی بیش از پیش میان مدیران شهری اصفهان در تعامل با مراکز علمی و پژوهشی، علاوه بر رعایت انصاف، از به کارگیری ادبیات نامناسب برای حوزه مهم پژوهش و نیز مراکز پژوهشی برتر به عنوان سرمایه های پرافتخار استان پیشگیری شود.

شایان ذکر است: علیرضا نصراصفهانی رئیس شورای شهر اصفهان در نشست روز گذشته(یکشنبه 2 آذرماه) این شورا، در اظهاراتی عجیب و مغایر با واقعیت مبنی بر عدم ارائه نتایج این طرح به شهرداری توسط دانشگاه صنعتی اصفهان، عبارات نامناسبی را در خصوص قراردادهای پژوهشی شهرداری و دانشگاه های برتر استان عنوان کرده بود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.