کدخبر:1043/910306

6 خرداد 1391

دبیراجرایی پنجمین کنگره علوم دامی ایران خبرداد:
تمدید زمان ارسال مقالات به پنجمین کنگره ملی علوم دامی ایران
دبیر اجرایی پنجمین کنگره ملی علوم دامی ایران ازتمدید زمان ارسال مقالات به دبیرخانه این کنگره تا پایان خردادماه سال جاری خبرداد.

دکترسعید انصاری مهیاری با اشاره به استقبال گسترده و تقاضاي تعدادكثيري از دانشجويان، اساتید و محققان علوم دامی کشور مبنی بر تمدید مهلت ارسال مقاله به پنجمين كنگره علوم دامي ايران گفت: مهلت دريافت مقاله براي شركت دراین کنگره تا 31 خرداد ماه جاری تمدید شد.

وی آشنایی با آخرین دستاوردهای نوین علمی دنیا در جهت ارتقای دانش علوم دامی و ارائه نتایج پژوهش های انجام شده در حوزه های مختلف علوم دامی ایران را از جمله اهداف برگزاری این کنگره عنوان کرد وافزود: برگزاری پنجمین کنگره ملی علوم دامی ایران در دانشگاه صنعتی اصفهان فرصت مناسبی است تاصاحبنظران، پژوهشگران، کارشناسان و فعالان صنعت دام و طیورکشور به تعامل، هم اندیشی و تبادل اطلاعات پیرامون موضوعات تخصصی این حوزه بپردازند.

دبیر اجرایی پنجمین کنگره ملی علوم دامی ایران، جهت دهی فعالیت های پژوهشی بخش علوم دامی کشور و بررسی امکان استفاده از فناوری های نوین در جهت بهبود کمیت و کیفیت محصولات دامی را از دیگر اهداف برگزاری این کنگره بیان داشت واظهار امیدواری کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی و سمپوزیوم های تخصصی در این کنگره ضمن تبیین مشکلات اساسی بخش های مختلف علوم دامی کشور، زمینه سازارتقای مهارت های عملی شرکت کنندگان شود.

انصاری با بیان محورهای اصلی موردبررسی در پنجمین کنگره ملی علوم دامی ایران، ژنتیک و اصلاح نژاد، تغذيه طيور، تغذيه نشخواركنندگان، فيزيولوژي دام وطيور ومديريت زنبورعسل وكرم ابريشم را ازجمله مهمترین محورهای ارائه مقالات در این کنگره عنوان کرد.

عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به برنامه های آموزشی جنبی درنظر گرفته شده دراین کنگره، برگزاری كارگاه هايی با موضوعاتی چون"كشت دو سويه پيوسته در مطالعات تغذيه نشخواركنندگان"، "استخراج DNA ژنوميک و کاربرد روش های ژنومیکی در علوم دامی" و"روش های تجزیه آماري اطلاعات به کمک رويه MIXED" را از جمله این کارگاه ها عنوان کرد.

وی همچنین اضافه کرد: شرکت کنندگان در این کنگره می توانند ضمن بازدید از نمایشگاهی که به همین منظور برگزار می شود از امكانات تحقیقاتی و مزرعه اي دانشگاه صنعتی اصفهان و نیز دامداری های نمونه استان بازدید نمایند.

وی افزود: بازدید از جاذبه های گردشگری استان اصفهان نیز از دیگر برنامه های جنبی پنجمین کنگره ملی علوم دامی ایران خواهد بود.

انصاری در پایان اضافه کرد: علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به منظورشرکت در این کنگره ونیز ارسال مقالات خود، می توانند حداکثر تا پایان خردادماه جاری به وب سایت   http://iransas-congress.com مراجعه  نمایند.

گفتنی است پنجمین کنگره ملی علوم دامی ایران هشتم ونهم شهریورماه سال جاری به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.