کدخبر:1929/20231211

20 آذر 1402

دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه برتر در ارتباط با صنعت و جامعه شناخته شد
سی و ششمین نشست مدیران ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با معرفی برترین روسای دانشگاه، طرح ها، استادان، پژوهشگران و همکاران اجرایی و صنعتی فعال در زمینه ارتباط با جامعه و صنعت همزمان با اولین روز از هفته پژوهش برگزار شد.

در این مراسم که در محل مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار شد، دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان دانشگاه برتر کشور در حوزه قراردادهای ارتباط با صنعت شناخته شد.

مدیر کل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم در این نشست گفت: ۱۱هزار قرارداد با صنایع و دستگاه های اجرایی در دانشگاه ها به امضا رسیده است. محمد سعید سیف تصریح کرد: ۱۱هزار قرارداد با صنایع و دستگاه های اجرایی در دانشگاه ها به امضا رسیده است که منجر به تدوین راهکار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه رسیدن به نتیجه یک کار جهشی نیست بلکه باید قدم به قدم این مسیر را دنبال کنیم، خاطرنشان کرد: برنامه های سالانه حوزه صنعت بسیار متنوع است؛ چرا که تنوع تخصص ها در دانشگاه ها وجود دارد. از این رو الگوهای متنوعی را تدوین کرده ایم که سعی داریم به تنوع نیاز استفاده شوند.

سیف ادامه داد: یکی از روش ها بحث ارتباط دانشجویان با صنعت و کاریابی است که خوشبختانه امروز گسترش پیدا کرده و خیلی دانشگاه ها در حوزه کارورزی و کاریابی در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به فرصت های مطالعاتی اضافه کرد: در سال گذشته ۱۰۰۰ نفر از اعضای هیئت علمی در استان های مختلف در صنایع مشغول و با مسایل دست و پنجه و به بهبود مشکلات کمک می کنند و این نشست‌ها می‌تواند شروعی برای تعامل باشد.

سیف راجع به قراردادها نیز گفت: با کمک دانشگاه ها در حال رفع مسایل حقوقی و موانع هستیم که در برنامه هفتم هم به آن اشاره شده است. امیدواریم با سازمان تامین اجتماعی بتوانیم راحت تر کار را دنبال کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در نشست امروز از ۱۱ اعضای هییت علمی برتر ، ۴ طرح برگزیده دانشگاه ها که توسط وزارتخانه ها معرفی شده و ۲ دانشگاه برتر در حوزه ماموریت گرایی تقدیر خواهد شد

. گفتنی است از منصور انبیا رئیس دانشگاه علم و صنعت، سید عباس موسوی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، سید علی محمد میبدی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، محمد حسن بازیار رئیس پژوهشگاه بین المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله در قسمت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر در حوزه قراردادهای ارتباط با صنعت تجلیل به عمل آمد. در سی و ششمین نشست مدیران ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان دانشگاه برتر کشور در حوزه قراردادهای ارتباط با صنعت شناخته شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.