کدخبر:1146/14010606

5 شهريور 1401

سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر در بخش پسران به ایستگاه پایان رسید
 در پایان رقابت های سومین المپیاد فرهنگی - ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه شهید بهشتی با کسب ۳مدال طلا، ۸مدال نقره و ۴مدال برنز و با امتیاز ۱۲۷ بالاتر از سایر دانشگاه‌های شرکت کننده در این مسابقات ایستاد و عنوان قهرمانی المپیاد را از آن خود کرد. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان: فردین تقی‌زاده، مدیر کل شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان شامگاه (شنبه، ۵ شهریور) در آئین اختتامیه سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور که به میزبانی دانشگاه‌ صنعتی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: از روز اول هدفمان از این رویداد ملی در وهله نخست رفاقت و پس از آن رقابت بود. سعی می‌کنیم در المپیاد چهارم در کنار هفت رشته ورزشی، رشته‌های همگانی را نیز داشته باشیم تا با شور و نشاط بیشتری به دانشجویان شاهد و ایثارگر که چشم و چراغمان هستند، خدمت کنیم.

وی افزود: المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر بیش از یک دهه است که برگزار می‌شود و امسال پس از دو سال تعطیلی دانشگاه فکر نمی‌کردیم چنین استقبال گسترده‌ای از آن‌ شود و با شور، نشاط و همدلی دور هم جمع شویم. امسال در اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر ۴ رویداد المپیاد همگانی، المپیاد قهرمانی، المپیاد شاهد و ایثارگر و المپیاد دانشجویان بین‌الملل انجام شد. یکی از طرح‌ها ضیافت ملی در مشهد بود و امیدوارم ادامه‌دار باشد. المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر نیز هر دو سال یک‌بار برگزار خواهد شد.

مدیر کل شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان ادامه داد: در نظر داریم برای فشردگی کمتر مسابقات در سال‌های آینده، المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر و همگانی را با هم در سال‌های زوج و المپیاد بین‌الملل و قهرمانی را در سال‌های فرد برگزار کنیم.

تقی‌زاده اضافه کرد: جشنواره جایزه ملی سردار سلیمانی و جشنواره قرآنی فرهنگی شهید آوینی دو رویداد دیگر برنامه‌ریزی شده است. همچنین در نظر داریم تا در المپیاد چهارم تیم‌ها با آمادگی بیشتری حضور یابند. میزبانان آینده المپیادها از تجربه امسال استفاده کنند تا بتوانیم روند رو به رشدی در این مسابقات شاهد باشیم. از نزدیک تلاش و همت میزبانان این رویداد دیدیم و مسابقات را با کیفیت بسیار بالایی برگزار کردند.

دکتر ابراهیم علی دوست مدیرکل تربیت بدنی سازمان دانشجویان نیز با حضور در این آیین بیان داشت: از همت حوزه شاهد و ایثارگر برای احیای دوباره این المپیاد پس از گذشت یک دهه تقدیر می کنیم

علی دوست با اشاره به تلاش های ستاد برگزاری مسابقات گفت: چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر در سال 1402 به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار می شود و تلاش می شود هر سال دو المپیاد ورزشی به تناوب برای تداوم این شور و نشاط در دانشگاه برگزار شود

دکتر سعید آجلی معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این مراسم، ضمن تشکر از  شرکت کنندگان المپیاد فرهنگی ورزشی که شور و نشاط را با خود به دانشگاه صنعتی اصفهان آوردند، این رویداد را فرصتی مغتنم برای آمادگی دانشگاه برای میزبانی المپیاد قهرمانی کشور در سال 1403 دانست.
وی افزود : شور و نشاط و سطح رقابت ها در المپیاد شاهد و ایثارگر، کمتر از رقابت های ملی نبود. امیدواریم تیم های شرکت کننده با خاطرات خوشی دانشگاه صنعتی اصفهان را ترک کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه خدمت به جامعه شاهد و ایثارگر برای دانشگاه صنعتی اصفهان یک افتخار است تصریح کرد : میزبانی خانواده شاهد و ایثارگر را در دانشگاه صنعتی اصفهان که  نام 146 شهید گرانقدر را در کارنامه خود دارد ، افتخاری بزرگ بود.

همچنین مجتبی بابایی خورزوقی، دبیر کل المپیاد مدیر تربیت بدنی دانشگاه صنعتی اصفهان در این مراسم، اظهار کرد: ۸۶۳ ورزشکار و همراه در المپیاد امسال در بخش پسران حضور یافتند. ۹۱ نفر در کادر فنی این رویداد به ما کمک کردند. همچنین ۶ داور بین‌المللی نیز در جمع داوران حضور داشتند.

دانشگاه فردوسی مشهد با کسب 8نشان طلا، 3نقره و 109 امتیاز ودانشگاه تهران با کسب 3 مدال طلا، 1نقره و 4برنز و 63 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.همچنین دانشگاه‌های اصفهان، علم و صنعت و خوارزمی در رده های چهارم تا ششم قرار گرفتند.

گفتنی است سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر در 7رشته ورزشی از 54 دانشگاه، به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان از 29 مرداد تا 6 شهریور ماه برگزار شد

در این رویداد ورزشی 863 نفر ورزشکار، مربی،سرپرست، همراه حضور داشتند.تعداد نفرات کادر فنی در این رقابت‌ها در مجموع 92 نفر بود که از این تعداد، 6 داور بین المللی و ملی این رقابت ها را داوری کردند.

در این رویداد بزرگ ورزش دانشجویی کشور به تفکیک رشته مقام های اول تا سوم توسط دانشگاه‌های زیر کسب گردید

والیبال:
 
اول: دانشگاه فردوسی مشهد دوم: دانشگاه علم و صنعت سوم: دانشگاه یزد 
فوتسال
اول: دانشگاه زنجان دوم: دانشگاه شهید بهشتی، سوم: دانشگاه بیرجند
شنا
اول: دانشگاه تهران دوم: دانشگاه علم و صنعت سوم: دانشگاه شهید بهشتی
 دوومیدانی:
مقام اول: دانشگاه شهید بهشتی، مقام دوم: دانشگاه اصفهان، مقام سوم: دانشگاه فردوسی مشهد
تنیس روی میز:
اول: دانشگاه فردوسی مشهد دوم: دانشگاه بوعلی سینا همدان، سوم مشترک: دانشگاه های شهید بهشتی و گیلان

کزارش تصویری

 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.