کدخبر:1305/14010523

23 مرداد 1401

دانشگاه صنعتی اصفهان، مبدأ اجرای طرح علمی – فرهنگی معماران پیشرفت
آغاز همکاری مشترک دانشگاه صنعتی اصفهان و مرکز احیا اندیشه و سیره علوی
همکاری مرکز احیا اندیشه و سیره علوی با دانشگاه صنعتی اصفهان، شهریورماه امسال با اجرای طرح معماران پیشرفت، برای اولین‌بار به‌صورت پایلوت در دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز می‌شود.

توسعه همکاری‌های علمی، آموزشی و فرهنگی برای حل چالش‌ها و مسائل استان و کشور، موضوع تفاهم‌نامه‌ای است که صبح امروز یکشنبه 23 مردادماه میان دانشگاه صنعتی اصفهان و مرکز احیاء اندیشه و سیره علوی با حضور مسئولین این دو مرکز منعقد شد.

دکتر میبدی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این نشست با اشاره به نقش‌آفرینی مؤثر مرکز احیا اندیشه علوی در مباحث فرهنگی و اجتماعی استان بیان داشت: همکاری مشترک با مرکز علوی، به‌عنوان یک برنامه تحول علمی – فرهنگی برای دانشگاه صنعتی اصفهان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: انتظار می‌رود با اجرای طرح‌های پیشنهادی از سوی این مرکز فرهنگی، شاهد ارتقا و تقویت بنیان‌های فکری مدیران و مسئولان دانشگاه صنعتی اصفهان برای تحولات بزرگ در آینده باشیم.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد، اساتید و پژوهشگران شناخته شده در مرکز اندیشه علوی به عنوان یک مجموعه برجسته فرهنگی در استان اصفهان پشتوانه درستی برای اجرای موفق این طرح است.

دکتر محمد صالح طیب نیا، رئیس مرکز احیا اندیشه و سیره علوی در این نشست با بیان اینکه مرکز سیره علوی در طراحی مدل‌های توسعه و رشد مجموعه‌های فرهنگی و آموزش عالی فعال است بیان داشت: تمرکز اصلی فعالیت‌ این مرکز، تربیت مدیر برای نسل آینده کشور در شرایط استراتژیک امروز است.  

استاد دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه دانشگاه باید مبدأ تحولات بزرگ در کشور قرار گیرد تصریح کرد: شاید در مقطع کنونی مهم‌ترین رکن انقلاب و مسئولیت کشور را دانشگاه‌ها بر عهده دارند.

این مدیر فرهنگی با بیان اینکه، تربیت نیروی کارآمد انقلابی و رشد علمی مرهون فعالیت‌های دانشگاه‌ها است؛ افزود: اگر شاهد مشکلات بزرگ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستیم ناشی از فقدان مدلی است که از ظرفیت و توان دانشگاه‌ها به‌درستی استفاده شود.

وی افزود: دانشگاه صنعتی اصفهان در تربیت نیروهای متخصص و اثرگذار در آموزش عالی کشور همواره پیشگام و موفق بوده است و باید در ادامه مسیر خود، بتواند با تقویت بنیان‌هایی فکری و مدل‌سازی، تکیه بر بودجه‌های دولتی را محدود و به سمت توسعه درآمدهای اختصاصی حرکت کند.

رئیس مرکز احیا اندیشه و سیره علوی در این نشست با برشمردن فعالیت‌های مؤثر اندیشکده‌های وابسته به مرکز علوی خاطرنشان کرد: همکاری مشترک میان این مرکز با دانشگاه صنعتی اصفهان می‌تواند، نمونه خوبی از مدل تحولات جریان‌ساز انقلابی کشور باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد این همکاری مشترک زمینه‌های رشد فرهنگی دانشجویان در مباحث اشتغال، ازدواج و خانواده را فراهم سازد.  

گفتنی است همکاری مرکز احیا اندیشه و سیره علوی با دانشگاه صنعتی اصفهان، شهریورماه امسال با اجرای طرح معماران پیشرفت، برای اولین‌بار به‌صورت پایلوت در دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز می‌شود.

مهم‌ترین هدف از طرح مهارت‌افزایی مدیران جوان هیئت‌علمی جوان دانشگاه صنعتی اصفهان برای تقویت جریان‌های فکری و تحولی دانشگاه در کشور است.  

شایان ذکر است مجری این طرح پژوهشکده مهرستان(مطالعات حکمرانی) از مجموعه های وابسته به مرکز احیا وسیره نبوی است که آبان ماه سال گذشته در دانشگاه اصفهان کار خود را آغاز کرده است.

گزارش ويدئويي...

سایر تصاویر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.