کدخبر:1615/20210503

13 ارديبهشت 1400

دانشگاه صنعتي اصفهان، دومين دانشگاه برتر كشوردر رتبه بندی مؤسسه بين المللي راوند روسيه
با انتشار گزارش رتبه‌بندی دانشگاهی آژانس رتبه‌بندی راوند(RUR)، دانشگاه صنعتي اصفهان در جايگاه دوم رتبه بندي دانشگاه هاي برتر كشور پس از دانشگاه علوم پزشكي تهران قرار گرفت.

براساس گزارش آژانس رتبه‌بندی رتبه‌بندی راوند(RUR) در سال ۲۰۲۱ میلادی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان دومین دانشگاه برتر ایران با رتبه جهانی ۲۱۶ ، در بين 867 دانشگاه پيشرو در دنيا و ۱۲ دانشگاه ایرانی در این نظام رتبه بندی قرار دارد.

پس از دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه های تهران، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی و شهید بهشتی در رده های بعدی رتبه بندی 2021 آژانس رتبه‌بندی راوند(RUR) قرار دارند.

هدف این نظام رتبه‌بندی، سنجش عملکرد مؤسسه‌های برتر جهان بر پایه چهار حوزه کلیدی (آموزش، پژوهش، تنوع جهانی و پایداری مالی) است.

همچنين گزارش اين مؤسسه به مدیران دانشگاه ها كمك مي كند تا وضعیت خود را تحلیل و ارزیابی کنند و دانشجویان نیز مؤسسه هدف خود را برای ادامه تحصیل آسان‌تر انتخاب نمایند.

در گزارش سال ۲۰۲۱ میلادی رتبه‌بندی مؤسسه راوند، دانشگاه صنعتی اصفهان، رتبه جهاني 195در حوزه آموزش، ۱۸۲ در بخش پژوهش، 665 در حوزه تنوع جهانی و 188 در پایداری مالی را کسب کرده است.

گفتني است: مؤسسه رتبه‌بندی دانشگاهی راوند در سال ۲۰۱۳ در مسکو تأسیس و راه اندازی شد که بیش از ۸۰۰ مؤسسه آموزش عالی را بر اساس ۲۰ شاخص، مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و به صورت سالانه به انتشار رتبه دانشگاه‌های برتر دنیا می پردازد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.