کدخبر:1047/920528

28 مرداد 1392

پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود
27 و 28 آذرماه امسال:
پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود
دبیر پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش از برگزاری این کنگره از27 آذرماه امسال در دانشگاه صنعتی اصفهان خبر داد.

دکتر حسین ایزدان با اشاره به اهمیت رنگ و پوشش و گستره وسیع آن در حوزه های مختلف علمی و پژوهشی، صنعتی، تجاری، فرهنگی و...گفت: این زمینه بسیار مهم در حیطه های گوناگونی از جمله علوم طبیعی، علوم انسانی و طراحی و هنر کاربری های متعددی دارد.

وی افزود: بطور نمونه و در رشته کشاورزی، از رنگ ها در تشخیص کیفیت مواد غذایی و جذب بهتر مشتری در حوزه تجاری و نیز به منظور دفع و یا جذب آفات استفاده های فراوانی می شود.

وی پردازش تصاویر رنگی را از دیگر کاربردهای رنگ ها در رشته های گوناگون عنوان کرد و افزود: در رشته های منابع طبیعی با بهره گیری از تصاویر و پردازش رنگ ها، امکان شناسایی نواحی گیاهی و خاک های گوناگون فراهم می شود.

عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که رنگ ها به رشته های مختلف علوم انسانی نیز کمک های فراوانی کرده اند گفت: روانشناسی رنگ ها، زبان شناسی، علوم شناختی و فلسفه رنگ از جمله گرایش هایی است که از این قابلیت در جهت پیشبرد تحقیقات خود بهره برداری می نماید.

دبیر پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش اضافه کرد: حوزه بهداشت و سلامت به منظور شناسایی و درمان برخی از بیماری ها، حوزه های دفاعی و امنیتی و نیز علوم مختلف فنی و مهندسی از دیگر استفاده کنندگان از قابلیت ها و مزایای رنگ و پوشش هستند.

وی با اشاره کاربری رنگ ها در طراحی و هنر و اهمیت ویژه آن در طراحی داخلی، طراحی نما و ایجاد فضا در معماری افزود: برای نخستین بار نشست تخصصی رنگ در طراحی و هنر به منظور بررسی کاربردها و اهمیت رنگ و پوشش در حوزه های مختلفی چون معماری، طراحی صنعتی، نقاشی، گرافیک و... در این کنگره برگزار خواهد شد.

دبیر پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش افزود: این کنگره آماده دریافت و بررسی مقالات محققان زمینه رنگ و پوشش از جنبه های طراحی و هنر به ویژه معماران، طراحان صنعتي، گرافيست ها و نقاشان است.

ایزدان با بیان این که این کنگره معیار علوم رنگ و پوشش در ایران است گفت: گسترش دانش علوم وفناوری رنگ و مهندسی پوشش و نیز گسترش دیدگاه های علمی، عملی و تخصصی در علوم و فناوری رنگ و مهندسی پوشش از جمله اهداف برگزاری این کنگره بین المللی دوسالانه است.

وی معرفی دستاوردهای تحقیقات علمی اخیر و کاربرد آن ها در سازمان ها و صنايع مختلف و تبادل تجربیات به منظور گسترش و اجرای روش های علوم و فناوری رنگ و مهندسی پوشش را از دیگراهداف برگزاری این کنگره بین المللی بیان کرد.

دبیر پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش در پایان تصریح کرد: پژوهشگران و علاقه مندان می توانند به منظور ارائه چکیده مبسوط مقالات خود تا 15 شهریورماه جاری به پایگاه اینترنتی دبیرخانه این کنگره به نشانی www.iccc2013.iut.ac.ir  مراجعه نمایند.

گفتنی است: پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش با همكاري انجمن علمي رنگ ايران، موسسه علوم و فناوري رنگ و پژوهشگاه رنگ و پليمر دانشگاه اميركبير، انجمن رنگرزان و رنگ كاران دنيا (SDC) و انجمن روغن، رنگ و پوشش انگلستان، 27 و 28 آذرماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.