کدخبر:1644/930222

22 ارديبهشت 1393

نشست مشترک دبیر واعضای شورای قطب های علمی کشور ومدیران پژوهشی دانشگاه برگزار شد+گزارش تصویری
همزمان با بازدید از قطب های علمی دانشگاه صنعتی اصفهان:
نشست مشترک دبیر واعضای شورای قطب های علمی کشور ومدیران پژوهشی دانشگاه برگزار شد+گزارش تصویری
نشست مشترک دبیر و اعضای شورای قطب های علمی کشور با تعدادی از مدیران پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان صبح امروز و با حضور رئیس این دانشگاه برگزار شد.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این نشست با تبریک فرا رسیدن ولادت امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام، هدف اصلی از برگزاری این نشست را بررسی مرجعیت علمی در حوزه های مختلف، آسیب شناسی قطب های علمی و آشنایی نزدیک مسئولین قطب های علمی با روند فعالیت های پژوهشی در دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان کرد.

دکتر سید محمود مدرس هاشمی با اشاره به تحصیل 12 هزار دانشجو در دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: نیمی از این تعداد در مقاطع تحصیلات تکمیلی فعالیت می کنند و از خدمات علمی 470 عضو هیأت علمی در 14 دانشکده و هشت پژوهشکده این دانشگاه استفاده می کنند.

وی کارنامه دانشگاه صنعتی اصفهان در آموزش و تربیت نیروی متخصص و نیز مأموریت های دیگر را قابل قبول دانست و گفت: امکانات این دانشگاه ایجاد رضایت نسبی دانشجویان و دانش آموختگان را در پی داشته است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با تأکید بر این که این دانشگاه همواره در گره گشایی از مسایل و مشکلات کشور و درگیر شدن در فعالیت های صنعتی پیشتاز بوده است افزود: ایجاد چرخه پژوهش، فناوری و تجاری سازی نهایی از جمله مأموریت های مهمی است که با حمایت، برنامه ریزی و سیاست گذاری های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دانشگاه ها ابلاغ شده است.

وی ایجاد مرجعیت علمی در دانشگاه ها را از مهمترین اهداف تشکیل انجمن ها و قطب های علمی دانست و گفت: از این راه تمرکز گرایی، جلوگیری از موازی کاری ها در دانشگاه ها و استفاده حداکثری از ظرفیت های علمی جامعه دانشگاهی کشور حاصل خواهد شد.

دکتر مدرس هاشمی تولید هدفمند دانش کاربردی برای پاسخگویی به نیازهای کشور، دستیابی به آخرین یافته های علمی و تربیت نیروی متخصص، تصمیم سازی و آینده نگری را نیز از دیگر اهداف تشکیل قطب های علمی دانست و ابراز امیدواری کرد تا با آسیب شناسی و اتخاذ تصمیم های درست در این زمینه، راه غلبه بر مشکلات قطب های علمی کشور هموار شود.

دبیر شورای قطب های علمی کشور نیز در این نشست با تأکید بر این که هدف از تشکیل قطب های علمی جدید ایجاد ساختارهای نوین نبوده است، به سختی های کار گروهی در این قطب ها اشاره کرد و گفت: تقویت فرهنگ کار گروهی، سیاست گذاری و تصمیم گیری های مناسب و همراهی اعضای کادر اجرایی دولت از جمله ملزومات برای اثرگذاری واقعی قطب های علمی در جامعه به شمار می رود.

دکتر مظفر شریفی بیان حرف های تازه علمی و تعریف مرزهای جدید دانش توسط نخبگان حاضر در قطب های علمی کشور را از نخستین اولویت ها برای ایجاد مرجعیت علمی عنوان کرد و افزود: دریافت نقطه نظرات قطب های علمی در تصمیم گیری های کلان کشور توسط مسئولین موجب تأثیر افزایشی این قطب ها در جامعه خواهد شد.

شایان ذکر است: در ادامه این نشست رؤسای شش قطب علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با ارایه گزارش هایی به تشریح روند فعالیت ها و برنامه های خود پرداختند.

گزارش تصویری...

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.