کدخبر:1548/930905

5 آذر 1393

بررسی اصول و چالش های صنایع شیمیایی پایدار(سازگار با محیط زیست) دردانشگاه صنعتی اصفهان
با حضور استاد دانشگاه لوئیزیانا امریکا:
بررسی اصول و چالش های صنایع شیمیایی پایدار(سازگار با محیط زیست) دردانشگاه صنعتی اصفهان
کارگاه آموزشی اصول و چالش های صنایع شیمیایی پایدار(سازگار با محیط زیست) با حضور دکتر محمود صباحی استاد همبسته دانشگاه لوئیزیانا امریکا، 19 آذرماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

نیازبه پایداری بیشتر و اقداماتی که با ادامه روند حیات و اکوسیستم‌ها مغایرت نداشته باشد، از جمله مسائل مهمی است که به دلایل متعدد اقتصادی و زیست محیطی، هم اینک توجه مراکز علمی، صنعتی، نظارتی و جوامع مهندسی را به خود جلب کرده است.

در این راستا صنایع شیمیایی با شناخت مناسب این فرصت، هم اینک برنامه ها و تلاش های هدفمندی به منظور رسیدن به پایداری محصولات خود انجام داده اند.

دکتر محمود صباحی استاد برجسته دانشگاه لوئیزیانا امریکا، دانشمند ایرانی دارای جوایز و اختراعات معتبر بین المللی و مدرس دوره های آموزشی انجمن شیمیدانان امریکا (ACS) که برای نخستین بار در دنیا کارگاه آموزشی پیرامون این موضوع مهم در دانشکده مهندسی شیمی این دانشگاه ارائه نموده، چهارشنبه مورخ 19 آذرماه جاری با حضور در دانشگاه صنعتی اصفهان به بررسی اصول و چالش های صنایع شیمیایی پایدار خواهد پرداخت.

بررسی تاریخچه صنایع شیمیایی، نقش شیمیدان ها و مهندسان در صنایع، شیمی سبز و اصول مهندسی سبز، مالکیت معنوی و ثبت اختراع و فرایند توسعه یک محصول جدید و ... از جمله سرفصل های این کارگاه آموزشی خواهد بود.

دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان، این دوره آموزشی را با هدف بهره مندی صنایع، محققان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته های شیمی، مهندسی شیمی، عمران، محیط زیست و دیگر رشته هایی که با مواد شیمیایی و محیط زیست سروکار دارند برگزار می نماید.

همچنین این دانشکده به منظور آشنایی علاقه مندان بازمینه های پژوهشی، سلسله سمینارهایی را برگزار می نماید. بر این اساس سمینار علمی در روز سه شنبه مورخ 25 آذرماه از ساعت 11 صبح با حضور دکتر محمدتقی جعفری از اعضای هیأت علمی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان در محل این دانشکده برگزار خواهد شد.

علاقه مندان به شرکت در این همایش های علمی به منظور کسب اطلاعات بیشتر و نیز ثبت نام در کارگاه آموزشی می توانند به سایت دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان به نشانی http://chem.iut.ac.ir مراجعه نمایند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.