کدخبر:1550/930217

17 ارديبهشت 1393

آغاز سومین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران دردانشگاه صنعتی اصفهان + گزارش تلویزیونی
باحضور صاحب نظران، کارشناسان ومحققان:
آغاز سومین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران دردانشگاه صنعتی اصفهان + گزارش تلویزیونی
سومین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران صبح امروز در تالار شیخ بهایی دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز شد.

در مراسم افتتاحیه این رویداد علمی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با ابراز خرسندی از غلبه گفتمان علمی بعنوان گفتمان مسلط امروز در کشور گفت: به برکت تلاش و همّت اهل علم، امروز اصطلاحاتی چون اقتصاد دانش بنیان، سیاست دانش بنیان و حتی دولت دانش بنیان در کشور رایج است.

دکتر سید محمود مدرس هاشمی با بیان این که دانشگاهیان در صف اول این رویداد بزرگ قرار دارند تصریح کرد: این گفتمان غالب سبب ایجاد مسئولیت بیشتر جامعه دانشگاهی نسبت به سایر اقشار می شود.

وی افزود: مجموعه هایی که در حوزه علم و فناوری کشور بیش از دیگران تأثیرگذار بوده اند، در این مقوله ایفای نقش بیشتری خواهند داشت و در این بین اصفهان به دلیل پیشینه علمی و صنعتی خود، وظیفه سنگینی را برعهده دارد.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به سوابق، خدمات و دستاوردهای این دانشگاه بعنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور تصریح کرد: پیشرفت ها و دستاوردهای گوناگون دانشگاه صنعتی اصفهان و نیز کسب عناوین برتر در رتبه بندی های ملی و بین المللی، بیانگر رشد و بالندگی این دانشگاه در عرصه های گوناگون به ویژه پژوهش های عرضه محور است.

وی بخش کشاورزی را از حوزه های فعال در دانشگاه صنعتی اصفهان دانست و افزود: دانشکده کشاورزی این دانشگاه بعنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین دانشکده دانشگاه صنعتی اصفهان، دارای سوابق درخشانی است که برای فعالیت های آتی در این حوزه امید بخش خواهد بود.

رئیس انجمن فیزیولوژی گیاهی ایران نیز در این مراسم با اشاره به گذشت شش سال از تأسیس این انجمن گفت: علی رغم محدودیت منابع، تاکنون سه کنفرانس ملی و چندین کارگاه آموزشی با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشکده کشاورزی این دانشگاه برگزار شده است.

دکتر پرویز احسان زاده به انتشار مجله "فرآیند و کارکرد گیاهی" توسط این انجمن اشاره و ابراز امیدواری کرد تا با همکاری بیش از پیش محققان و صاحب نظران این رشته و مساعدت مسئولین دانشگاه صنعتی اصفهان، زمینه لازم به منظور انتشار نسخه انگلیسی این مجله فراهم گردد.

در ادامه این مراسم دبیرعلمی سومین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران با اشاره به استقبال خوب محققان این زمینه علمی از کنفرانس سوم، از پذیرش 315 مقاله در این کنفرانس خبر داد.

دکتر منصور شریعتی اضافه کرد: از میان مقالات پذیرفته شده، 22 مقاله بصورت سخنرانی و سایر مقالات در قالب پوستر ارائه خواهد شد.

فیزیولوژی گیاهی(اعم از سطوح ملکولی، سلولی و گیاهی)، فیزیولوژی گیاهان زراعی، باغی، مرتعی و جنگلی (اعم از محیط، مزرعه و کنترل شده) و فیزیولوژی تنش های محیطی (اعم از ملکولی، سلولی و گیاهی) محورهای اصلی سومین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران را تشکیل می دهد.

شایان ذکر است: سومین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی به همت انجمن فیزیولوژی گیاهی ایران و دانشگاه صنعتی اصفهان تا 19 اردیبهشت ماه در این دانشگاه برگزار می شود.

گزارش تصویری...

گزارش تلویزیونی...

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.